Dlaczego warto podnosić swoje kompetencje?

Prawarekaprezesa.pl
utworzył rok temu
  • szkolenia
  • asystentka szkolenia
  • dlaczego warto się szkolić

Ukończone różne kursy u byłego pracodawcy w nowej pracy mogą nie mieć żadnego znaczenia. Nasze życie to nieustanny proces w którym ciągle zdobywamy nowe doświadczenia i umiejętności a nasze życie staje się ciekawsze i bogatsze. Dążymy do rozwoju intelektualnego. Pracodawcy szukają zazwyczaj osób z wyższym wykształceniem, doświadczeniem i skończonymi kursami. Własnymi siłami też możemy zadbać o wzmocnienie swojej pozycji zawodowej korzystając z licznych szkoleń na które czasem wysyła nas również szef. Wybierając odpowiedni dla siebie kurs zyskamy cenną wiedzę, czasem doświadczenie np. w przypadku stażu, który czasem po takim kursie musimy odbyć i wiedzy, która być może przyda się nam w przyszłości. Warto również korzystać z tych organizowanych przez pracodawcę.

Różnego rodzaju szkolenia, w których uczestniczysz, a także cenna wiedza, którą zdobywasz każdego dnia przyczyniają się do poprawy jakości Twojego życia, nie tylko tego, które prowadzisz w pracy, ale i tego prywatnego. Wiedza z różnych obszarów znacznie ułatwia poznawanie świata i rządzących nim mechanizmów. Angażując się w zajęcia dodatkowe, szkolenia i warsztaty, wybudzasz w sobie pasje i rozwijasz nowe talenty. Innymi słowy – same korzyści!

Czas na pytanie do pracodawcy - dlaczego warto szkolić swoich pracowników? Sprawa jest również prosta. Niezależnie od tego, jak świetnie wykształconego i doświadczonego pracownika zatrudniamy, warto inwestować w jego szkolenie. Ale czy aby na pewno nie jest to zbędny wydatek lub wyrzucanie pieniędzy w błoto. Szkolisz swoja kadrę pracowniczą więc tym samym doskonalisz ich umiejętności i poszerzasz ich wiedzę, wymiana doświadczeń jest również ważna, szkolenia podnoszą wartość siebie pracowników. Istnieje możliwość nawiązania nowych znajomości co może owocować podpisaniem nowych kontraktów i umów. Warto dowiadywać się również o kursach dofinansowanych z Funduszów Unii Europejskiej, które odbywają się za niewielka odpłatnością lub całkowicie bezpłatne.

Korzyści z udziału w szkoleniu odnosi nie tylko pracownik, ale również pracodawca. Nie należy unikać kierowania pracowników na szkolenia nawet wówczas, gdy wiąże się to z koniecznością udzielenia im dnia wolnego. To inwestycja, która naprawdę szybko się zwraca. Bez wątpienia pieniądze wydane na szkolenia dla pracowników nie są więc pieniędzmi wyrzuconymi w błoto, a inwestycją w kadrę.

Komentarze

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.